Wolontariat

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w działania grupy - zgłoszenia prosimy przesyłać na pchk_wolontariat@op.pl lub pod numerem telefonu 726 462 595.

2023-03-14

Kto tworzy grupę wolontariuszy:
Wszyscy chętni do pomocy w ramach wolontariatu, ale na razie grupa ograniczona do znajomych ze względu na początek działalności i brak zgłoszonych osób potrzebujących.
Do kogo skierowana pomoc:
Mieszkańcy terenu naszej  parafii, ale w pierwszej kolejności:
•    seniorzy, osoby samotne
•    samotni rodzice
•    pozostali w miarę możliwości
Rodzaj udzielanej pomocy:
Pomoc zawsze dostosowana do potrzeb konkretnych potrzebujących ale w pierwszej kolejności związana z nadchodzącą zimą, utrudnionym dostępem do węgla, ciągle rosnącymi cenami żywności. Udzielana będzie:
•    pomoc materialna (przekazanie potrzebnych dóbr materialnych lub np. wykupienie leków, zakup żywności, itp.)
•    pomoc finansowa (tylko w uzasadnionych przypadkach i przy braku możliwości przekazania innego rodzaju pomocy)
Sposoby dotarcia z informacją o działalności i możliwości pomocy dla potrzebujących:
•    sąsiedzi i znajomi wolontariuszy
•    ks.Proboszcz jeśli wyrazi zgodę (np. przy okazji odwiedzin kolędowych)
•    MOPS
Kontakt dla osób potrzebujących lub osób mających wiedzę o takich osobach:
•    telefon kontaktowy
•    wiadomość (email)
•    zgłoszenie w kancelarii (za zgodą ks.Proboszcza)


Ogłoszenie
W szereg aktywności naszej parafii chcielibyśmy włączyć jeszcze jedno, wyjątkowe wydarzenie. Pragniemy wprowadzić stałą, regularną modlitwę o pokój – nie tylko ten w Ukrainie, ale także na całym świecie. W kaplicy dziennej znajduje się karta, na której osoby chętne mogą zgłosić swoje uczestnictwo w akcji i zapisać się na konkretny dzień w miesiącu, w którym będą mogły pomodlić się o pokój w kaplicy dziennej przed Najświętszym Sakramentem. Zainteresowani mogą zapisać się także za pośrednictwem parafialnego Facebooka – wystarczy tylko wybrać dzień miesiąca i podać imię. Przez cały czas będzie można skorzystać z dostępnej w kaplicy modlitwy o pokój św. Jana Pawła II, odmówić dowolną inną modlitwę lub pomodlić się własnymi słowami. Gorąco zachęcamy Was wszystkich – osoby indywidualne lub zorganizowane grupy – do włączenia się w tę mającą ogromną moc i płynącą z głębi serca modlitwę.


STYCZEŃ 2023

    Zbiórka świec dla mieszkańców Ukrainy z Grupą Charytatywną i Szkołą Podstawową w Imielinie – w związku z bardzo ograniczonymi dostawami energii elektrycznej zaledwie dwie godziny rano i dwie popołudniu w dniach od 6-15 stycznia została ogłoszona zbiórka świec.

* Drodzy Parafianie! W imieniu Koła Charytatywnego i wolontariuszy naszej parafii chcielibyśmy gorąco podziękować za Wasz udział w akcji zbierania świec dla mieszkańców Ukrainy. Dzięki waszej hojności i dobroci serca zebraliśmy w sumie aż 2000 świec! Udzielona przez Was pomoc przyniosła obdarowanym ogromną radość oraz rozświetliła ciemności nie tylko na zewnątrz, ale także w ich sercach!


GRUDZIEŃ 2022

1. Pomoc rodzinie z problemem alkoholowym – przekazanie informacji o możliwościach skorzystania z grup wsparcia i specjalistów w okolicy.

2. Przygotowanie 4 paczek świątecznych:
dla rodziny wielodzietnej
samotnej matki z dziećmi
dwóm osobom samotnym i chorym

Przygotowujemy się do udzielenia dłuższej pomocy obdarowanym rodzinom jeśli będzie taka potrzeba.

3. Zbiórka ciepłej odzieży dla mieszkańców Ukrainy we współpracy z Grupą Charytatywną naszej parafii. Ilość zebranych paczek z odzieżą i butami przekroczyła oczekiwania za co jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim parafianom, którzy odpowiedzieli na prośbę. Zebrane paczki w liczbie kilkudziesięciu zostały przewiezione do miejscowości Suchowola w Ukrainie.

 

 

 

Poznaj nas

Parafia Chrystusa Króla w Hołdunowie           
ul. Lewandowskiej 42a
43-143 Lędziny

tel: (32) 216 60 04

e-mail: pchk@o2.pl lub
holdunow@katowicka.pl

 

 

Nr konta parafii:

Bank Spółdzielczy w Tychach

28 8435 0004 0000 0000 3535 0001

Parafia w mediach społecznościowych: