2024-03-08

Róże różańcowe - Intencje na Kwiecień 2024

Rekolekcje Wielkopostne 2024:
2.03.2024 – 6.03.2024
„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”
Ks. Łukasz Torbicki SDB

REKOLEKCJE SZKOLNE 2024 DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NR 2; NR 3; W HOŁDUNOWIE
4 – 5 – 6.03.2024
Spotkania rekolekcyjne poprowadzi
Ks. Łukasz Torbicki SDB

Słowo do diecezjan w związku z otwarciem nowego Domu Rekolekcyjno-Pielgrzymkowego „Nazaret” w Piekarach Śląskich

Róże różańcowe - Intencje na Marzec 2024

Życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia - ADRIAN JÓZEF GALBAS SAC, ARCYBISKUP METROPOLITA KATOWICKI

Róże różańcowe - Intencje na Styczeń 2024

Słowo przed VII Światowym Dniem Ubogich 2023 - komunikat Arcybiskupa Adriana Józefa Galbasa SAC

Zaproszenie do katedry na uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenie o zbiórce pieniężnej na pomoc poszkodowanym przed kościołami naszej archidiecezji.

Zapraszamy do udziału w dorocznej pielgrzymce ludzi pracy na Jasną Górę, która odbędzie się w przyszłą sobotę i niedzielę (16 i 17 września). Chcemy przypomnieć sobie wciąż aktualną ewangelię pracy, o której z taką mocą mówił św. Jan Paweł II w Katowicach, w czerwcu 1983 roku. Tamto papieskie nauczanie, choć ma już czterdzieści lat, jest wciąż aktualne i potrzebne. Powierzymy Maryi Pannie wszystkie radości i trudy całego środowiska ludzi pracy; pracodawców i pracobiorców. Będziemy także modlić się za tych, którzy pracy nie mają. - LINK-

ZAPROSZENIE NA PIELGRZYMKĘ KOBIET I DZIEWCZĄT DO PIEKAR ŚLĄSKICH
„Ucieszyłem się, gdy mi powiedziano: «Pójdziemy do domu Pańskiego!» Już stoją nasze nogi w twych bramach, o Jeruzalem (…) Proście o pokój dla Jeruzalem, niech zażywają pokoju ci, którzy ciebie miłują! (…)
Przez wzgląd na moich braci i przyjaciół będę mówił: «Pokój w tobie!» Przez wzgląd na dom Pana, Boga naszego, będę się modlił o dobro dla ciebie” (Ps 122,1-2.6.8-9).
Moi kochani Diecezjanie, Siostry i Bracia,
słowami psalmu 122 serdecznie Was zapraszam do udziału w dorocznej pielgrzymce do Piekar Śląskich, która odbędzie się w niedzielę, 20 sierpnia. Oczywiście pierwszymi zaproszonymi są kobiety, bo to przede wszystkim ich dzień, ale zapraszam wszystkich: każdą i każdego. Mam nadzieję, że modląc się wspólnie, odczujemy tę samą radość, o której mówi psalmista.
Hasłem naszej pielgrzymki będą słowa z Ewangelii według św. Łukasza: „Błogosławiona, która uwierzyła” (Łk 1,45). Tak kiedyś pozdrowiła Maryję Elżbieta i tak chcemy pozdrowić Ją my, podziwiając Jej ufność, i prosić – przez Jej wstawiennictwo – o żywą, serdeczną i mężną wiarę dla nas, naszych najbliższych, dla całego Kościoła i świata.
Będziemy także modlić się o pokój w nas i wokół nas. „Proście o pokój…”, mówi psalmista. Przyjmujemy tę intencję jako jedną z najważniejszych na nasze dni.
Maryja, o której Sobór Watykański II powie, że opiekuje się nami, „pielgrzymującymi jeszcze i narażonymi na trudy i niebezpieczeństwa” (KK 62), z pewnością wymodli nam potrzebne łaski i dary.
Przyjdźcie więc lub przyjedźcie. Bardzo Was zapraszam i na Was czekam. Tych zaś, którym zdrowie lub obowiązki nie pozwolą być osobiście w Piekarach, proszę o uczestnictwo w pielgrzymce poprzez media i o łączność duchową.
Z modlitwą i błogosławieństwem,

Abp Adrian Galbas_Zaproszenie_Piekary_sierpień 2023.pdf

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie wakacyjno-urlopowym „Niezłomny z żoną – razem w drodze…”, dedykowanym małżeństwom z różnym stażem, które
pragną na nowo zobaczyć piękno swojego powołania oraz umacniać wzajemną miłość. Projekt odbędzie się w dn. 28 lipca–3 sierpnia w domu rekolekcyjnym przy
Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Zapisy i informacja na stronie: https://www.niezlomny24.pl/niezlomny-z-zona-wierni

XVI Pielgrzymka Młodych na Jasną Górę Szlakiem Orlich Gniazd odbędzie się w dn. 28–30 sierpnia. Zapisy i szczegóły o wydarzeniu na FB: https://fb.me/e/10cfIt8VM.

Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców odbędzie się w dn. 1–2.07. na Jasnej Górze.

Zapraszamy młodzież na Festiwal Życia w Kokotku, który odbędzie się w dn. 3–9 lipca. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: https://festiwalzycia.pl/.

Trwają zapisy do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach, i na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Szczegóły są stronach
internetowych Seminarium i Wydziału Teologicznego.

SŁOWO ARCYBISKUPA METROPOLITY KATOWICKIEGO - link

Zaproszenie Arcybiskupa Katowickiego do udziału w pielgrzymce mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich.

Abp_Zaproszenie do Piekar Śl._2023.05.21.pdf

Komunikat Arcybiskupa Katowickiego w sprawie Metropolitalnego Święta Rodziny, małżeńskich jubileuszy i pielgrzymki do Piekar Śląskich
Abp_Komunikat 2023.05.14.pdf